Ми вважаємо саме час попередити тих, хто ще на березі: життя в постійній подорожі – це далеко не рай. Це важка праця і велика кількість обов'язків. Однак разом з цим це цікава робота, постійні подорожі, знайомства і хороші гроші. Наступна інформація буде цікава тим, хто планує стати моряком і кого цікавить питання, як влаштуватися на круїзний лайнер України.
Плюси і мінуси життя в «плаваючому місті»
Найголовніший і найбільший плюс - це те, що тут немає зайвих витрат. Моряки не платять ні за житло, ні за їжу. Все це, звичайно, на судні більш ніж скромне, але цілком прийнятне і безкоштовне. Зазвичай рейс триває від чотирьох до шести місяців, а за цей час можна побачити, дійсно, півсвіту. Кожному співробітнику лайнера видається спеціальне посвідчення, яке відкриває йому шлях в місто. Якщо ми говоримо про Круїзні лайнери, то моряк може побачити розкішний Амстердам, спекотну Барселону, сонячний Неаполь, Майамі, Нью-Йорк та інші міста.
Зазвичай у співробітників є свої місця відпочинку. Вони можуть відвідувати кафе, спортзали, перукарні і навіть салони краси, тому вільну хвилину також можна провести з користю та цікавістю для себе.
Якщо говорити про мінуси, то важливо знати про психологічний тиск. Втома, стрес, часом не дуже адекватні клієнти, відсутність рідних і близьких, ізоляція, суворі покарання за порушення – все це тисне на психіку. Звільнення – найстрашніше покарання. Тому моряк повинен пам'ятати, що дисципліна – в пріоритеті, і на його місці мріють опинитися сотні охочих.
Відповідальний момент: як пройти співбесіду на круїзний лайнер?
Круїзний лайнер – це місце, де завжди потрібні працівники, але найбільший попит, звичайно ж, на офіціантів, помічників кухарів, аніматорів, фотографів, відео операторів, покоївок, масажистів і людей інших спеціальностей, які роблять перебування на лайнері комфортним і веселим. Завжди користуються попитом майстри масажу, фітнес-тренери та інструктори тренажерного залу, а також майстри в салони краси за різними напрямами.
Крім досвіду роботи і рекомендацій потрібно знати мови. Англійська в пріоритеті (але не нижче рівня Intermediate), якщо ви знаєте німецьку та французьку – це великий плюс. Персонал повинен вміти не тільки відповідати на питання відпочиваючих, а й підтримувати ввічливу розмову. Знання мови також об'єднує команду і робить рейс комфортним.
Якщо ви маєте гарні рекомендації з минулих місць роботи, то обов'язково їх принесіть з собою
Багато круїзних компаній звертають увагу на рекомендації і ставлять їх обов'язковою умовою. Якщо досвіду немає, краще це не приховувати, адже в разі розкриття вашого обману, ви вже з самого спочатку себе погано зарекомендуєте.
Як потрапити працювати на круїзний лайнер?
Існує кілька шляхів влаштуватися на круїзний лайнер. Ви можете спробувати самостійно або звернутися в крюїнгове агентство. Це заощадить вам час і ви зможете отримувати актуальну інформацію про цікаві вакансії за вашою спеціальністю.
Після того як ваш анкета зацікавить фахівців, вам буде призначено співбесіду. Агент буде задавати питання, а також вам треба буде здати тест на знання англійської мови. Зазвичай інтерв'ю проводиться особисто або по скайпу. У разі якщо кандидат добре здасть тест і відповіді на питання задовольнять агентство, то залишиться ще один крок, але вже найважливіший – це пройти співбесіду з роботодавцем.
Завжди потрібно пам'ятати про те, що потрібен пакет документів: фото, копії паспортів, заповнена анкета, рекомендаційний лист, дипломи і сертифікати. Повний список документів варто завжди уточнювати в агентстві.
Якщо ви вдало пройдете співбесіду, то вас очікує підписання контракту, який може тривати як один місяць, так і півроку. Перед рейсом потрібно пройти медкомісію і отримати посвідчення моряка.
Які перспективи відкриває робота на круїзному лайнері?
Найяскравіші, якщо ви готові багато працювати. Якщо ви спочатку добре себе зарекомендуєте, то ваш кар'єрний ріст очікує зліт. Часто трапляється, що співробітники, що зарекомендували себе на лайнері, отримують від роботодавця пропозиції про роботу на суші - адміністратором, тренером або у відділенні набору персоналу.